Польовий семінар. Звіт

Створено: Понеділок, 15 липня 2019

28-30 червня в околицях Одеської області відбувся навчальний семінар з методики топозйомки і документації штучних підземних порожнин.

У ньому взяли участь спелеологи Одеси і області, Харкова, Полтави - всього близько 30 осіб. З батьками брали участь і діти: наймолодшому досліднику було всього 3 роки!

Учасникам семінару вдалося поділитися та обмінятися досвідом обліку штучних підземель, продуктивно провести пошуки нових підземних порожнин, а також провести коригування і часткову зйомку раніше відомої і недодослідженої шахти. Колеги визнали «Одеський» варіант документації підземель зручним і практичним, а також таким, що дає можливість фіксувати підземелля по всій території країни і навіть за її межами.

Урочистою подією стало нагородження переможців в номінації «Спелео відкриття року-2018», якими, нагадаємо, стала команда Полтавської філії Харківського фонду «Діти підземелля» в складі Щербаня Анатолія, Корнєєва Євгенія і Караваєва Дениса. Підземне відкриття, яке вони здійснили у 2018 році - це засипаний підземний хід, закладений в товщі дисперсних грунтів в межах міста Опішня. Орієнтовна дата закладення - 18 століття. Загальна протяжність об'єкта - 48.5 м. Для Полтавського краю, де немає вапняків та інших порід, що карстуються або пиляться, наявність подібного великого підземелля - це значна подія!

Оргкомітет висловлює подяку усім за участь і бажає успіху всім учасникам семінару в підкоренні підземних просторів!

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 263 спелеологи, які представляють 47 клубів із

7-ти країн, з них 234 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2019 РІК!


Вступити до УСА