Відважний Суслик

За матеріалами:

ПЕЧЕРА ВІДВАЖНИЙ СУСЛИК

Сергій Ляховець, Верченко Андрій, Білан Олена, Золотарьова Юля

"СВЕТ", №3 (29), 2005 – 14

Короткий опис печери. Печера Відважний Суслик знаходиться на плато Карабі (Крим), висота входу 916 м.н.р.м., кадастровий номер 707-9, амплітуда 176м (+16; -160), довжина ходів на даний момент - 960м, загальна кількість суттэвих вузькостей більше 30 (з них на шляху від входу до дна - 12). Глибше 110 метрів робота можлива тільки в гідрокостюмі. 

Печера розташована в одній із воронок під горою Динозавр, в районі тріангуляційного пункту. Вхід являє собою вузьку вертикальну щілину з невеликим розширенням і виполажуванням донизу. Далі печера формується з ряду уступів, що чергуються між собою, широких похилих ходів, залів (часто завалених брилами вапняку і іноді пісковика) і колодязів, які з'єднуються вузькими важко прохідними меандрами. Нижня частина, починаючи з глибини 115 м, є практично єдиним суцільними меандром з тимчасовим водотоком, але постійною присутністю води у ванночках і гурах, глибина яких коливається від кількох см до 50-60 см.

Печера закладена у верхньоюрських (титонський ярус) шаруватих вапняках з прошарками пісковиків, які внесли свою лепту в морфологію печери. Породи в цій частині плато Карабі стиснуті в складки, утворюючи антиклінальними і синклінальні перегини, завдяки їм у печері з'явився зал Сонячних зайчиків, Перевал, Зал перекусів і Старе дно. Кільцеві системи тріщин перетворилися в кільцеві меандри навколо великих колодязів, такі утворення дуже характерні для цієї печери. Також значна частина меандрів закладена по міжпластових тріщинах.

Хроніка досліджень (див. повну версію статті на мові оригіналу).

Так виглядає поточне дно печери (-160). Вода йде у вузьку щілину, яка вже частково розширена ...

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 200 спелеологів, які представляють 43 клуби із

7-ти країн, з них 174 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2019 РІК!


Вступити до УСА