Зімельс Юзеф Леонович

Зимельс Юзеф Леонович

Народився у травні 1943 року. Інженер-будівельник, член-кореспондент Української Академії Архітектури.

Почав зайняття спелеологією з березня 1960 року в складі першої експедиції тернополян. Приймав участь в першопроходженні багатьох печер Поділля (печери Озерна, Млинки, в 2000 році- нових районів печери Кришталева, Ювілейна, Тимкова Скеля). В складі республіканських експедицій приймав участь в дослідженню печер Оптимистична, Попелюшка. При першопроходженні виконав план багатьох кілометрів нових ходів (тільки в печері Озерна – біля 10 км). Учасник відкриття вертикальних печер в Середній Азії на висоті 3500 м над р.м. В складі групи спелеологів в 1979 році нагороджений золотою медаллю Центральної Ради по туризму як переможці конкурсу за краще дослідження печер в СРСР.

Приймав участь в організації спелеодіяльності. В 70-80 роки був керівником Тернопільського клубу спелеологів «Поділля», членом Української республіканської комісії спелеотуризму, один із засновників Української спелеологічної Асоціації (членський номер 3) та її перший віце-президент.

Приймав участь в організації перших змагань спелеологів України. В 1979 році в складі команди Тернополя став переможцем першого зльоту-змагань спелеологів Радянського Союзу.

Заснував та з початку 70-х років займався збиранням матеріалів для кадастру печер Тернопільщини. Вів учбову роботу. Інструктор спелеотуризму. В 80-роки – завуч тернопільського спелеотабору в Криму. Викладав в школі початкової спелеопідготовки. В 70-80 роки – член НДІ спелеології та карстології в Перьмі, в 2000 роки -член НДІ спелеології та карстології України.

Займався організацією перших міжнародних зв’язків між спелеологами різних країн. Представляв Україну на міжнародних спелеоконгресах (зліт спелеорятівників в Польщі в 1979 р., в Будапешті –в 1989 р., в Греції – в 2005 р.).

Побував в самих великих печерах світу ( в США – більше 30, в тому числі печери Мамонтову, Карлсбадську, Вінд кейв, Лючегію), в Швейцарії – Хелльох, в Австрії – Айсризентвельт, а також в печерах Югославії, Іспанії та ін..

Займається історією спелеології. С 60-х років організував та видавав клубний бюлетень «Печери Поділля». Видав серію книг «Печера Кришталева», «Печера Озерна», «Печера Млинки. Печера Угриньська», «ОУН-УПА в печерах Тернопільщини».

З 2011 року займається організацією облаштування безпечного входу в печеру Озерна.

Неодноразово нагороджувався почесними дипломами УСА.

З 2001 року – почесний член Української спелеологічної Асоціації.

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 200 спелеологів, які представляють 43 клуби із

7-ти країн, з них 174 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2019 РІК!


Вступити до УСА