XXVII З'їзд УСА

XXVII з'їзд УСА відбувся 7-9 грудня в Закарпатській області с. Гукливе.

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

В роботі з'їзду взяли участь 22 спелеолога з Києва, Полтави, Одеси, Тернополя, Чернівців, Ужгорода та Чорткова. Традиційно з'їзд проходив за наміченим планом і почалося все з огляду визначних пам'яток і красот цього регіону.

Першим об'єктом відвідування спелеологів став «Бункер лінії Арпада», розташований в селищі Верхня Грабівниця. Бункер - це військовий об'єкт Угорської Королівської Армії часів Другої світової війни. У ньому розташовані склади, госпіталь, казарми, контрольні виходи, вентиляційні шахти. Однак і тут збереглися законсервовані і ще не вивчені підземні ділянки. Більш детальну інформацію про об'єкт можна подивитися на сайті

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

українські спелеологи в Бункері Арпада

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

Після екскурсії та вечері в кулуарах довго обговорювалися нагальні справи спелеології, в яких взяли практично всі учасники з'їзду.

На наступний ранок 8 грудня на пожежній драбині готельного комплексу «Наталія», де проживали учасники з'їзду, була закріплена траса для змагань 5-го етапу Чемпіонату України із спелеотехніки. Деякі учасники грали в традиційний футбол, а деякі поспішили оглянути головну пам'яткою села - дерев'яну Святодухівську церкву з дзвіницею, побудовану у XVIII ст.

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

Наймолодші учасниці з'їзду, що не розбалувані взимку снігом, знайшли собі розвагу.

У 5-му етапі чемпіонату України із спелеотехніки взяло участь 15 спортсменів. Нагородження переможців відбулося пізніше, ввечері.

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

Спелеочитання почалися з доповіді президента УСА - Володимира Снігура. Було відзначено, що кількість членів УСА зменшилася в поточному році. Однак експедиційна діяльність членів УСА була активна і плідна. Про що розповіли в своїх доповідях спелеологи:

 • Касьян Ю. «Навчально-методична комісія на карстовому масиві Думка».
 • Касьян Ю. «Проект УСА« Поклик безодні »:

  Аладаглар - перезавантаження. Експедиція 2018. Долина Кімеклі, тріассові вапняки, печери Гюльчитай і нова знайдена під час експедиції печера «Крижане серце» глибина 90м.

  Печера «Берчільська». Знайдено перспективне продовження печери, проте для його проходження потрібно зміцнення завалу на підході до продовження.

 • Рідуш Б.

  Печера «Та Дірка», знайдені палеонтологічні останки печерного ведмедя.

  Печера Мартиненка, печера Буковинка, результати палеонтологічних розкопок.

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

Вечеря плавно переходить в святкову вечірку.

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

Підвели підсумки і провели нагородження переможців 5-го етапу Чемпіонату України із спелеотехніки, переможців Всеукраїнського чемпіонату із спелеотехніки, які стали спелеспортсменом і спортсменкою року. Нагородили почесними грамотами спелеологів, які відзначилися за рік. А також визначилися переможці Спелеопреміі 2018 року.

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

Номінація «Спелеовідкриття року».

Члени президії присудили нагороду Полтавській філії Харківського ОБФСІКІ «Діти підземель» за знайдений підземний об'єкт за попередніми оцінками 18 століття, закладений в товщі дисперсних грунтів г.Опошня. Загальна протяжність об'єкта 48.5 м. Детальніше:

Номінація «Спелеотопозйомка року»

Члени президії присудили нагороду команді Одеських дослідників катакомб за задокументований підземний об'єкт ЗК-8, каменоломні, розташовані в с. Холодна Балка, Одеської області. Детальніше:

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

Номінація «Спелео спортсмен і спортсменка року»:

Касьян Денис і Кіосева Лілія.

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

Гран-прі «Спелеолог року» за підсумками голосування діючих членів УСА, був присуджений Проніну Костянтину Костянтиновичу, м. Одесса.

У зв'язку з тим, що в голосуванні взяло трохи біліше 10% діючих членів УСА, Президією внесені зміни в голосуванні на цю номінацію. Надалі премія буде присуджуватися, якщо в голосуванні візьме участь не менше 50% діючих членів УСА.

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

Вранці в неділю продовжилася подорож Карпатами. Наш шлях лежав на озеро Синевир - найглибше і найбільше за площею гірське озеро України, знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря. А потім - водоспад Шипіт в Подобовці.

XXVII З'їзд УСА, Гукливе

Вечір пройшов в очікуванні поїздів в прилеглому до станції кафе міста Воловця в дружній теплій компанії під розмови про печери;)

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2196 печер.

Членами УСА є 274 спелеологи, які представляють 47 клубів із

7-ти країн, з них 245 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2019 РІК!


Вступити до УСА