Київський клуб спелеологів «Карст»

Київський клуб спелеологів «Карст»

Спелеоклуб «Карст» був створений у 1986 році на базі клубу «Пошук» та в його приміщенні. Ініціатором створення клубу та його першим головою став Володимир Діденко. Клуб проводив роботу на Західній Україні: печери Млинки та Озерна, пошук нових печер; також і в Криму: печера Красная, печера Кримська на Карабі, печери Чатир-Дага та Карадагського лісу; в Середній Азії: печери Кугітангу; на Західному Кавказі на плато Арабіка: печера Генрихова Безодня (С-120), печера Ахтіарська, спільна з москвичами робота в печері ім. Ілюхіна.

Більша частина експедиційних сил членів клубу була віддана роботі з пошуку печер на Арабіці в районі Кам’яний Клад (Два пінгвіна) та в районі Ортобалаган, де основна робота в сезони 1986-1990 років виконувалася по дослідженню та першопроходженню печери Генрихова Безодня (С-120). У 1989 році саме групою «Карст» під керівництвом Ігоря Стефанишина печера Генрихова Безодня (С-120) була з’єднана з печерою Куйбишевська, а у 1990 році було виконано траверс системи Генрихова Безодня – Куйбишевська. Члени клубу приймали участь у ліквідації наслідків землетрусу у Вірменії у 1988 році.

В останні роки основні зусилля клубу спрямовані на дослідження печер Західної України, підсумком яких стало відкриття, першопроходження та дослідження печери, названої нами «Мушкарова Яма» та подальші роботи по проекту «Мушкарова Яма».

Контакти по проекту «Мушкарова Яма» - Ігор Стефанишин, tel:+38(050)330-61-13, e-mail: ims[@]speleo.kiev.ua

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2148 печер.

Членами УСА є 90 спелеологи, які представляють 33 клуби із

6-и країн, з них 65 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2024 РІК!


Вступити до УСА