Тернопільський клуб спелеологів «Поділля»

Коротка історія (1960-2010).

1960 рік.24 березня. Дата заснування Тернопільської спелеології.

В цей день група із 5 тернопільських туристів під керівництвом Радзієвського Володимира Олександровича приїхала в село Кривче Борщівського району Тернопільської області, щоб потрапити в печеру Кришталева, яку довоєнні путівники на різних мовах описували як екскурсійну. Але вхід в печеру був заваленим.

Детальніше...

Львівський спелеоклуб «Циклоп»

Львівська секція спелеологів фактично була заснована у жовтні 1963 року, після того, як нам удалось розкопати вхід до печери Попова яма (нині Озерна) біля Борщова. Я був безпосереднім учасником цих подій.

В той час на Поділлі діяла комплексна карстова експедиція АН України під керівництвом нині доктора геологічних наук, професора Віктора Дублянського.

Детальніше...

Чернівецький Обласний Спелеоклуб «Троглодит»

До початку 70-х років ХХ століття Чернівецька область все ще залишалась печерною “пустелею” на тлі сусіднього Поділля, яке переживало справжній печерний бум. Показовим є той факт, що загальна довжина всіх (!) печер правобережжя Дністра (Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька області, Молдавська РСР) разом з Підкарпаттям на цей час оцінювалась всього в 1.4 кілометра.

Троглодитівська ера бере початок з 1973 року, коли при клубі туристів Чернівецької обласної ради з туризму та екскурсій була офіційно створена спелеосекція (керівник Коржик В.П.) і організована перша школа передтабірної підготовки спелеотуристів. Це початок бурхливого розвитку спелеології та виховання у її структурі спеціалістів-фахівців високого рівня кваліфікації. Розпочинається планомірне систематичне вивчення спелеокарстових утворень і відкриття “підземної” Буковини.

Детальніше...

Чортківська районна громадська організація клуб спелеологів «Кристал»

Спелеологічний клуб «Кристал» був створений весною 1984 року. Основне спелео-завдання клубу – охорона та дослідження гіпсової печери Млинки (с. Залісся, Чортківський район). Наші «ветерани» Снігур В., Юречко Л., Компанієць В., Венгрин В., Ленів В. та ін. мають за плечима багато експедицій в теперішні гіпсові гіганти – печери Озерну, Оптимістичну та інші печери Тернопільської області.

Окрім роботи в печері Млинки, члени клубу систематично здійснюють пошукові та розвідувальні виїзди по сусідніх областях, працюють з тернопільським «Поділлям» – в п. Озерній, з Кострижівським СТК «Каскад» та Чернівецьким СК «Троглодит» в п. Гострі Говди, з Кишинівським СК «ABIS» – в п. Попелюшка, з львівським «Циклопом» – в п. Оптимістичній. З 2009 р. ведуться постійні роботи в п Угринь.

Детальніше...

Кострижівський спелеологічно-туристичний клуб "Каскад"

Кострижівський спелеологічно-туристичний клуб "Каскад"

Клуб створений у липні 1984 року при профсоюзному комітеті цукрового заводу "ХРЕЩАТИК", як філіал Чортківського спелеологічного клубу "Кристал". Засновник клубу інженер-електрик цукрозаводу Петро Михайлович Площанський.

Рішення про створення клубу виникло 8 липня 1984 року при проведенні, разом з Чортківським спелеоклубом "Кристал", топозйомки печери Угринь. Основне надбання діяльності - печера Гострі Говди.

Детальніше...

Борщівська спелеосекція «Музей»

muzei

Борщівська спелеосекція «Музей» була створена в кінці 1980-х років, на основі спелеозагону, який діяв при археологічній експедиції Борщівського краєзнавчого музею. ЇЇ засновниками стали Михайло Сохацький (голова), Олександр Дудар, Мирослав Бойко. На сьогоднішній день до неї входять 12 членів.

Основні зусилля спелеосекції направлені на:

  • дослідження печери „Вертеба” – унікальної археологічної пам’ятки трипільської культури (III-IV тис. до н.е.);

Детальніше...

Ужгородський пригодницький клуб “Lynx”

Lynx

У лютому 1988 року заснована спелеосекція Екологічного центру Палацу дітей та юнацтва міста Ужгорода. З цього часу її незмінним керівником є Олеся Монич.

Восени 1991р. Роберт Варгович організовує спелеогурток у Закарпатському Центрі туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді.

В січні 1992 року керівниками спелеогуртків Падіюну та Закарпатського центру туризму створюється спелеоклуб «Lynx». З цього часу й розпочався активний розвиток спелеології на Закарпатті.

Детальніше...

Ужгородський клуб «Банзай-Ра»

Клуб Банзай-Ра створено 25 квітня 2003р.

Головою правління є Олексій Жданович, першопроходець відомої печери Воронья, чемпіон та рекордсмен світу зі спелеотехніки, його помічник – Жданович Віра, Жданович Катерина, Кудашов Гена, Михайло Малець, Баклагін Євген, Глеба Ростик. Під їх чуйним керівництвом було виховано біля 4-х поколінь дітей. Кожна група по 25 дітей. Спочатку клуб займався тільки спелеологією, скелелазінням та орієнтуванням.

Детальніше...

Хмельницька обласна громадська організація «Спелеологічний клуб «Атлантида»

ХСК «Атлантида» була створена 24 липня 2006 як некомерційна організація, основною метою якої є об'єднання людей, зацікавлених у розвитку спелеології і спелео-туризму, в розвідуванні, вивченні і охороні печер, популяризації здорового способу життя та зеленого туризму. Сама ідея створення клубу виникла ще в 2002 році в колі спелеологів з багаторічним досвідом роботи, які знають про печери не з чуток. Беручи участь в експедиціях в різних спелео-районах Кавказу, Криму, Західної України і спостерігаючи за станом печер, ми прийшли до висновку, що необхідно об'єднати наші професійні знання, з метою популяризації наукових і практичних знань про печерах, а так само створення екскурсійного об'єкта і захисту навколишнього середовища.

Детальніше...

Новоселицька районна громадська організація «Новоселицький спелеоклуб «Попелюшка»

Мета створення спелеоклубу була зароджена 23 травня 2007р. До спелеологів, як відомих так і невідомих приєднались члени Чернівецької обласної громадської організації «Патріот України».

Працюючи в печері «Малімон–Каньйон» мрії створення спелеоклубу зростали. Втративши 2,5 роки засновники спелеоклубу виграли в якості членів клубу. 2 листопада 2009 року Новоселицький спелеоклуб «Попелюшка» зареєстровано в Новоселицькому районному управлінні юстиції.

Детальніше...

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2148 печер.

Членами УСА є 90 спелеологи, які представляють 33 клуби із

6-и країн, з них 65 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2024 РІК!


Вступити до УСА