Історія УСА

За матеріалами брошури

"Основні віхи і факти"

Складено та підготовлено до друку

Н.Яблоковою та А.Климчуком

Київ-2001

Переклад 

ПЕРЕДІСТОРІЯ

У 80-ті роки робилися спроби створити національну Асоціацію спелеологів Радянського Союзу. Але створення власної організації спелеологів довгий час грузнули в безкрайньому бюрократичному океані. Розпад Союзу поклав край цим спробам. Однак той досвід визначення організаційних принципів, ідеології і структури спелеологічної організації не залишився марним.

ІСТОРІЯ

Кінець 1991 року. На руїнах СРСР виникають нові держави. Стає ясно, що колишня радянська спелеологія залишиться історією, традицією, спадщиною, особистими і клубними зв'язками, але ніколи вже не буде оформлена організаційно. Стає також зрозуміло, що в новій державі Україна треба якнайшвидше створити організацію спелеологів, щоб в хаосі й розгубленості перехідного і кризового часу зберегти спелеологічний рух, дати людям опору і інформацію в їх улюбленій справі. Ці наміри збіглися з діями нової української бюрократії по терміновому формуванню національних організації в різних областях суспільної діяльності. Восени про такі дії Міністерства у справах молоді та спорту України дізнається А.Козлов, до якого на печеру Мармурову іноді потрапляють міністри та інші високі чиновники. Він зв'язується з О.Климчуком, у якого вже були заготовлені проекти документів, ідеології і структури майбутньої організації. Ще через кілька днів А.Козлов і О.Климчук були прийняті міністром В.Борзовим і отримали "зелене світло" на оформлення національної організації спелеологів України за допомогою Міністерства у справах молоді та спорту. Інше було справою техніки, хоча й не простою. Треба було організувати навколо цієї ідеї лідерів регіональних спелеологічних співтовариств, узгодити з ними чимало "політично-стратегічних" питань, утрясти всі документи та організаційні питання із "середньою ланкою" міністерських чиновників та ін. Не обійшлося без проблем з міністерським апаратом, який на певному етапі заблокував створення організації, через різницю в уявленнях про те, якою вона повинна бути і чим займатися. Потрібна була ще одна зустріч з міністром і його втручання, щоб розчистити "завали" на шляху до створення УСА.

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2148 печер.

Членами УСА є 90 спелеологи, які представляють 33 клуби із

6-и країн, з них 65 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2024 РІК!


Вступити до УСА