Комісія з археології та палеонтології печер

Комісія з археології та палеонтології печер

В усі часи карстові порожнини були своєрідними концентраторами палеонтологічних та археологічних пам’яток.

Горизонтальні печери слугували за житло давнім людям та за лігва хижакам, а вертикальні шахти спрацьовували як пастки для наземних тварин. При цьому, рештки тварин зберігались під землею значно краще, ніж на поверхні.

Основними завданнями Комісії є збір відомостей про наявність у печерах археологічних та палеонтологічних об’єктів, сприяння їх збереженню та науковому дослідженню.

В останні роки, завдяки спостережливості та ентузіазму спелеологів-спортсменів Дніпропетровська, Києва, Севастополя, Сімферополя, Тернополя, Ужгорода, Чернівців, Ялти та ін., були зроблені важливі палеонтологічні знахідки у печерах Кавказу (хр.Алек), Криму (яйли Карабі, Долгоруківська, Чатирдаг, Ялтинська, Ай-Петрі), Буковини та Поділля (п.п. Буковинка, Озерна, Кришталева), Карпат (Угольський масив), і також археологічні знахідки (Буковинське Подністров’я). Про найцікавіші знахідки ми будемо повідомляти на нашій сторінці.

Координатор комісії: Рідуш Богдан, Чернівці, tel: +380509093639, e-mail: bridush[@]gmail.com

УКРАЇНСЬКА СПЕЛЕОЛОГІЧНА АСОЦІАЦІЯ

Запрошує в свої ряди усіх, хто цікавиться підземними відкриттями і дослідженнями, романтикою підземних подорожей, кого турбує збереження уразливого світу природних печер і хто здатний оцінити переваги спільної діяльності і співпраці.

На сьогоднішній день в Україні досліджено та внесено в кадастр

2148 печер.

Членами УСА є 90 спелеологи, які представляють 33 клуби із

6-и країн, з них 65 - спелеологи із України.

ДРУЗІ! НЕ ЗАБУДЬТЕ СВОЄЧАСНО ПОНОВИТИ СВОЄ ЧЛЕНСТВО В АСОЦІАЦІЇ НА 2024 РІК!


Вступити до УСА